Klawisze Dostępności
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H
Twoja sugestia
Masz pomysł jak usprawnić naszą witrynę lub chcesz zgłosić problem? Skorzystaj z poniższego formularza!Powiatowy Urząd Pracy
w Rudzie Śląskiej
ul. Ballestremów 16
41-700 Ruda Śląska
tel. 32 771 59 00, fax. 32 771 59
88
e-mail:
Formy aktywizacji
Kalendarium
Newsletter
Projekt
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Ruda Śląska, dnia 16.05.2017 r.
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT SZKOLENIOWYCH
W związku z realizacją projektu „Sposób na pracę. Kompleksowe wsparcie osób młodych na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zapraszamy instytucje szkoleniowe, posiadające aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzonego przez właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej wojewódzki urząd pracy, do składania we wskazanym terminie pisemnych ofert na organizację szkolenia z zakresu: „Składacz konstrukcji stalowych wraz z obsługą suwnicy z poziomu zero sterowanej drogą radiową i z kasety, hakowy” dla 4 osób bezrobotnych.
Absolwent szkolenia powinien nabyć umiejętności m.in. w zakresie:
Termin realizacji szkolenia: maj/czerwiec 2017r.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia liczby uczestników o 1 osobę.
Oferta powinna zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji zajęć (z wyszczególnieniem ich częstotliwości),
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej (godziny zegarowe),
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy,
(Kurs powinien odbywać się przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu);
Wykonawca jest zobowiązany do wydania każdemu uczestnikowi szkolenia po jego zakończeniu zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia oraz dokumentu potwierdzającego uzyskanie stosownych uprawnień po zdanym egzaminie. Dokument potwierdzający dokonanie opłaty za egzamin państwowy należy załączyć do dokumentacji po zakończeniu szkolenia. Wykonawca ma obowiązek poinformować Zamawiającego o terminie egzaminu państwowego uczestnika szkolenia oraz o jego rezultacie. Koszt egzaminu państwowego należy ująć w cenie szkolenia.
Oferta szkoleniowa oraz wzór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierającego: numer z rejestru, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie; powinny być oznaczone logotypami (zgodnie z zał. 2).
W przypadku wydawania zaświadczenia stanowiącego załącznik do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki lub innych dokumentów potwierdzających uprawnienia (np. certyfikat UDT), Wykonawca jest zobowiązany do wystawienia zaświadczenia, oznakowanego zgodnie z logotypami zawartymi w załączniku nr 2.
Ww. dokumenty powinny być podpisane przez osobę upoważnioną, a kserokopie dokumentów powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
Oferty szkoleniowe w formie papierowej należy składać do dnia 24.05.2017r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej, ul. Ballestremów 16 (pokój nr 1 - kancelaria).
Jednocześnie informujemy, że złożenie oferty nie będzie wiązało stron oraz, że w trakcie oceny ofert możemy zwracać się o dodatkowe informacje niezbędne przy dokonywaniu oceny.
Oferty niezgodne z przedmiotem zamówienia, niezgodne ze wzorem, lub złożone po terminie, nie będą podlegały ocenie.
Wybór instytucji szkoleniowej, której zostanie zlecone przeprowadzenie szkolenia, oparty jest o warunki wyboru określone w § 69 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r, poz. 667); wymienione poniżej:
1) dostosowanie programu szkolenia odpowiednio do zapotrzebowania na kwalifikacje identyfikowanego na rynku pracy;
2) jakość oferowanego programu szkolenia, w tym wykorzystywanie standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt. 7 lit. e ustawy;
3) doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji szkoleń z obszaru zlecanego lub powierzanego
szkolenia;
4) certyfikaty jakości usług posiadane przez instytucję szkoleniową;
5) dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia;
6) dostosowanie wyposażenia dydaktycznego i pomieszczeń do potrzeb szkolenia, z uwzględnieniem
bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia;
7) rodzaj dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji;
8) koszty szkolenia;
9) sposób organizacji zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia;
10) prowadzenie analiz skuteczności i efektywności przeprowadzanych szkoleń.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonów: 32 771 59 12, 32 771 59 17.